fredag 28. august 2026

H.M. Kong Harald V ♥ 1937 – 2026

Til minne om ein riktig god mann - seglaren, hundemannen, naturmannen...vår tidligare konge - 
H.M. Kong Harald V ♥ 1937 – 2026

Det er med stor og særs djup sorg at vår kjære konge, ja ein bestefar og riktig god mann for heile landet, har gått bort.

Eg og vi kjenne på ei stor sorg i dag, men ikkje minst går tankane mine til dei han var ein ektemann, ein pappa, ein bestefar av blodet og ein lillebror for ♥


Oppgåva du skulle gjere var stor, du var stor.

Du gjorde rolla endå større ved å vere den flotte kongen, den gode mannen du viste i tankane gjennom talar, i handling som den varme og personlege mannen du var, og ein som alle tok til seg. 

Du har vore der for alle, og særskilt dei svake og dei som står utanfor. Du var stor 


Du stod i oppgåva heilt til det siste, og det viser kva mann, skikkelse og konge for folket du var.

Alt for Noreg - og det har du vist oss alle at du var…

Skuta du segla så stødig til vanns og til lands - den losa du trygt i hamn og har no overlatt henne med rikt innhald til vår nye konge!


Vi - landet ditt - seglar vidare rikare etter å ha hatt deg som vårt overhovud i ein institusjon som har vist alle kven og kva Noreg er. 

Takk for alt er på sin rett i dag - for du gav oss verkeleg alt. Du ga med di kjensleladde innleving, din varme, kunnskap, openheit, humor og inkludering med stor styrke i den rolla du var født inn i. 

 

 Sola har no senka seg for deg ein aller siste gong...

Din siste tur er gjort - du stod i plikta heilt inn til det siste...


Du har vist og sagt til oss gjennom år at vi skal vise fram det beste i oss sjølve, og det håpar eg vi klarer å ta med oss vidare, og ikkje berre no som sorga er så stor ♥ 


No skal vi alle få ta inn over oss det som er forbi, og leve med minna om den fantastiske rolla du fylte frå fødsel og heilt fram til din død - slekt følgjer slekters gang 🤍

Måtte den nye kongen vår gå stødig inn i rolla som den personen han er. Det er godt å ha nokon som er samlande uansett kven vi er i landet, kva hudfarge vi har, kva farge som fargar den politiske tilhøyrsla vår, religion eller kven vi framstår som. 

Vi er heldige som har ein monark som er der på tvers av alt, og som er upolitisk og samlande i staden for å splitte...


Sist veke i Slottsparken då eg var ein tur til Oslo...

I dag er ein dag fylt med sorg, men også ei stor takksemd for den kongen du var for oss ♥


Lukke til i di nye rolle - Hans Majestet Kong Haakon VIII - Alt for Norge 

Klem -Anja-





TAKK FOR ALT 


Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar

H.M. Kong Harald V ♥ 1937 – 2026

Til minne om ein riktig god mann - seglaren, hundemannen, naturmannen... vår tidligare konge -  H.M. Kong Harald V ♥ 1937 – 2026 Det er med ...